2024. szeptember 28. | 12:36

Hírek, liturgikus rend – 2024. szeptember 29.

Elvándorlók és menekültek világnapja

Csütörtökön elindul plébániánk ingyenes segítő szolgálata, a József-mester, melyben különféle szolgálatok önkéntes felajánlását kérjük. A felajánlott szolgálat lehet pl. szállítás, fizikai munka, betegápolás, élelmiszer-felajánlás, bevásárlás, takarítás vagy bármi, amiben a szolgálatot felajánló tud azon közösségi tagjaink segítségére lenni, akik kéréseikkel plébániánkat megkeresik. A szolgálatok koordinációs felelőse Szökrény Lajosné, aki októbertől minden csütörtökön a plébánia nyitvatartási ideje alatt (14-től 17 óráig) megtalálható vagy telefonon elérhető.
Csütörtökön kivételesen 17 órától gyóntatás, 18 órától szentmise lesz a templomban (csak ezen a csütörtökön).

Pénteken 17 órától a rózsafüzér társulat tartja elsőpénteki imaóráját, 18 órától igeliturgia lesz.

Szombaton folytatódik a bérmálási felkészítő a plébánián, 9 órától, a gyermekkórus próbája pedig 10 órától, melyre szeretettel várjuk az érdeklődő, énekelni vágyó gyermekeket.

Vasárnap a 10 órai szentmise után elsőáldozási tájékoztatót tartunk a templomban azon 4. osztályos gyermekek szülei részére, akik gyermekükkel közösségünkben gyakorolják vallási életüket, és szeretnék, ha gyermekük itt lenne elsőáldozó.

Előre hirdetjük:

Október minden hétfőjén az alsóvárosi orgonaszó keretében „Papok az orgonánál” koncertsorozatot indítunk, melyben minden hétfőn más atya orgonajátékát hallhatják az alábbiak szerint:

• október 7., hétfő, 17 óra, Nikli Zsolt, gelsei plébános
  • október 14., hétfő, 17 óra, Gyürü Ferenc, lövői esperes-plébános
  • október 21., hétfő, 17 óra, Horváth Gábor, becsehelyi plébános
  • október 28., hétfő, 17 óra, Fejes János, kaposfüredi plébános

Október a Rózsafüzér Királynőjének hónapja. Idén a szabadtéri imádság helyett hétfői napokon hívjuk a testvéreket a szentolvasó imádkozására, 17.30 órától a templomba.

Október 12-én, szombaton „Szent József a Szűzanyához megy” gyalogtúrát szervezünk Homokkomáromba. Indulás reggel 8.30 órakor a nagykanizsai Szent József térről. Visszafele a 12.54-es autóbusszal jövünk.

Az október 23-tól 27-ig tartó medjugorjei zarándoklatra még van szabad hely. Jelentkezni a plébánián lehet a 30 ezer Ft utazási költség befizetésével.

Miseszándék kérhető a sekrestyében is, a szentmisék után.

Szeptember 29., vasárnap – Évközi 26. vasárnap – Elvándorlók és menekültek világnapja

8 óra, szentmise (palini kápolna)
10 óra, szentmise: hálából a kapott kegyelmekért
11 óra, keresztelés: Horváth Hanga