2024. szeptember 21. | 11:37

Hírek, liturgikus rend – 2024. szeptember 22.

A hónap utolsó keddjén a Mária-kör 16 órakor, a férfi imacsoport 19 órakor találkozik a plébánián.

Pénteken csendes szentmisét tartunk reggel 8 órakor a palini kápolnában.

Szombaton folytatódik a bérmálási felkészítő a plébánián, 9 órától.

Bizonyára észrevették, hogy a harangozó rendszerünk és a toronyóra elromlott. Ezeknek a javítási költségei magasak, ezért a hívek adományait kérjük, hogy a munkálatok elkezdődhessenek. Adományként már a visszaváltott palackok árát is elküldhetik plébániánk támogatására, ha a REponton beolvassák az alábbi QR-kódot. A kód nyomtatott formában is elvihető templomunk újságos asztaláról. Hálásan köszönünk minden felajánlott adományt.

Miseszándék kérhető a sekrestyében is, a szentmisék után. A hétre még több szabad hely is van.

Előre hirdetjük:

Októbertől elindul plébániánk ingyenes segítő szolgálata, a József-mester, melyben különféle szolgálatok önkéntes felajánlását kérjük. A felajánlott szolgálat lehet pl. szállítás, fizikai munka, betegápolás, élelmiszer-felajánlás, bevásárlás, takarítás vagy bármi, amiben a szolgálatot felajánló tud azon közösségi tagjaink segítségére lenni, akik kéréseikkel plébániánkat megkeresik. A szolgálatok koordinációs felelőse Szökrény Lajosné, aki októbertől minden csütörtökön a plébánia nyitvatartási ideje alatt (14-től 17 óráig) megtalálható vagy telefonon elérhető.

Október 23-tól 27-ig tartó medjugorjei zarándoklatot szervezünk, melyre jelentkezni a plébánián lehet, nyitvatartási időben, a 30.000 Ft utazási költség befizetésével. További részletek a hirdetőtáblán és honlapunkon, illetve a Facebook-eseményeinknél.

Szeptember 22., vasárnap – Évközi 25. vasárnap

8 óra, szentmise (palini kápolna)
9 óra, keresztelés (palini kápolna): Tóth Nimród és Martin
10 óra, szentmise: † Rozália, nagyanya