2024. május 18. | 18:50

Hírek, liturgikus rend – 2024. május 19.

Pünkösdvasárnap

Mai vasárnap folytatódik a Szent József-áhítat templomunkban, 17 órakor, várjuk a kedves testvéreket.

Május 20-án, pünkösdhétfőn a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház anyjának emléknapja lesz. 17 órakor szokásosan rövid orgonakoncert lesz, majd 17.30 órakor kezdődik az utolsó via lucis imádság, azt követően pedig 18 órakor gitáros igeliturgia lesz. Az igeliturgia után, 18.45 órakor folytatódik a Szent Rita-imakilenced. Várjuk szeretettel a testvéreket. Mivel pünkösdhétfő munkaszüneti nap, templomunk csak a szertartások idejére lesz nyitva, a látogatási rend szünetel.

Május 25-én, szombaton egyházmegyei nap és ministránstalálkozó lesz Kaposváron, részletek a faliújságon és az egyházmegye honlapján.

Május 26-án, vasárnap Szentháromság főünnepe lesz. A 10 órai szentmisében Hágen Ilona Edit nővér tanúságtételét hallhatjuk. Várjuk szeretettel a testvéreket.

Megjelent plébániai kiadványunk, az Alsóvárosi Harangszó, ajánljuk szeretettel, ára 450 forint, melyet az állóperselybe kérünk tenni.

Előre hirdetjük:

Június 2-án, vasárnap Krisztus Szent Testének és Vérének főünnepe lesz (Úrnapja). A 10 órai szentmisében lesz az elsőáldozás, a szentmise végén pedig megtartjuk az úrnapi körmenetet.

Június 8-án, szombaton egyházmegyei sportnap lesz Balatonfenyvesen, melyre szeretettel hívjuk plébániánk ministránsait, hittanosait.

Június 29-én, szombaton plébániai közösségünk tagjait szeretettel hívjuk egy badacsonyi kirándulásra. A részleteket később hirdetjük.

Május 19., vasárnap – Pünkösdvasárnap

8 óra, igeliturgia (palini kápolna)
10 óra, szentmise: † Gizella, édesanya

7 óra, igeliturgia