2024. június 22. | 15:26

Hírek, liturgikus rend – 2024. június 23.

Június 24-én, hétfőn Keresztelő Szent János születésének főünnepe lesz, az ünnepi szentmise kivételesen reggel 7 órakor kezdődik. Este szentmise nem lesz, valamint az orgonaszó és az énekes rózsafüzér is kivételesen elmaradnak.

Június 25-én, utolsókedden 16 órakor a Mária-kör, 19 órakor a férfi imacsoport találkozik a plébánián. Az imacsoportok – a rózsafüzér társulatot kivéve – legközelebb csak szeptember utolsó keddjén találkoznak.

Június 28-án, pénteken, 10 órától plébános úr gyónási lehetőséget ad a palini testvéreknek a palini kápolna közösségi termében.

Június 29-én, szombaton Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnepe lesz, várjuk szeretettel a testvéreket a reggel 7 órai ünnepi szentmisére.
Ugyanerre a napra badacsonyi kirándulást szervezünk. A kirándulás önköltséges, enni-innivalót hozni kell. A 9.14 órakor induló vonattal Fonyódig megyünk, onnét a 11 órakor induló hajóval Badacsonyig. Visszafelé a Badacsonyból 16.45 órakor induló hajóval visszamegyünk Fonyódig, onnét pedig a 17.37 órakor induló vonattal Nagykanizsáig. Aki szeretne jönni, kérjük, jelentkezzen az irodában, vagy a sekrestyében, a szentmisék után.

Június 30-án, vasárnap a Szentszék javára gyűjtjük a perselyadományokat. Az esti szentmise gitáros lesz.

Előre hirdetjük:

Július 1-től augusztus 31-ig a szerdai és a szombati szentmisék kezdési időpontjai megváltoznak az alábbiak szerint:

• szerdán reggel 6 óra helyett déli 12 órakor kezdődik a szentmise
  • szombaton reggel 7 óra helyett este 18 órakor kezdődik a szentmise

Július 5-én, elsőpénteken a Pannon Egyetem szervezésében, immár másodszor hálaadó ökumenikus istentiszteletet tartunk templomunkban 16 órai kezdettel.
17 órától a rózsafüzér társulat tartja szokásos elsőpénteki imaóráját, majd 18 órától igeliturgia lesz. A palini kápolnában 18 órakor az elsőáldozók gyóntatása és próbája, majd 19 órától szentmise lesz.

Július 6-án, szombaton, 10 órakor kezdődik az elsőáldozási szentmise a palini kápolnában.

A nyári miserend, valamint nyári programjaink, ünnepeink, az irodai és liturgikus szünetek megtalálhatók plébániai kiadványunkban, az Alsóvárosi Harangszóban, melyből néhány darab még kapható az újságos asztalon.

Szentmiseszándék és az egyházközségi hozzájárulás befizethető a sekrestyében is, a szentmisék után.

Június 23., vasárnap – Évközi 12. vasárnap

8 óra, szentmise (palini kápolna)
10 óra, szentmise: † László
, szentmise