2022. október 22. | 10:22

Hírek, liturgikus rend – 2022. október 23.

Október 24-én, 25-én és 26-án (hétfőn, kedden és szerdán) a szentmisék elmaradnak.

Irodai ügyfélfogadás legközelebb csak november 7-én, hétfőn lesz. Temetéssel kapcsolatban, kérjük, telefonon keressenek bennünket.

Október 25-én, kedden Szent Mór püspök emléknapja lesz.

Október 28-án, pénteken Szent Simon és Szent Júdás Tádé apostolok ünnepe lesz.
Ezen a napon tartjuk az utolsó szabadtéri rózsafüzér imádságot. Helyszín: a plébániatemplom melletti Szűzanya szobor, kezdési időpont: 17.20 óra. Várjuk szeretettel a testvéreket.

Október 29-én, szombaton egész napos szentségimádás lesz a plébániatemplomban, reggel 8 órai kezdettel. Az Oltáriszentség őrzésére kérjük a testvérek feliratkozását a sekrestyében. Előtte 7 órától Tímár Sándor Asztrik csíksomlyói ferences szerzetes atya fog bemutatni szentmisét zarándokcsoportjának.

Október 30-án, vasárnap ne felejtsük óráinkat hajnali 3 órakor 2 órára állítani. Az óraátállítással a szentmisék kezdési időpontja nem változik.

November 1-jén, kedden Mindenszentek főünnepe lesz, ami parancsolt ünnep. A szentmisék a következőképpen alakulnak: 8 órakor Palinban, 10 órakor a plébániatemplomban, és 15 órakor pedig a Tripammer utcai köztemetőben lesz szentmise.

November 2-án, szerdán Halottak napja lesz. A szentmise a plébániatemplomban reggel 6 órakor, Palinban 16.30 órakor kezdődik.

Teljes búcsút nyerhet a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára az a hívő, aki (az általános feltételek teljesítése esetén) november 1-től 8-ig temetőt látogat, és imádkozik az elhunytakért; valamint, aki Mindenszentek vagy Halottak napján templomot vagy kápolnát látogat, és egy Miatyánkot és Hiszekegyet elimádkozik.

A Kaposvári Egyházmegye „A templom, ahol otthon vagyok” címmel irodalmi pályázatot hirdet az egyházmegye területén élő hittanos gyerekek, fiatalok, felnőttek számára. Beküldési határidő: 2023. január 30. Részletek a faliújságon és az egyházmegye honlapján találhatók.

Október 23., vasárnap – Évközi 30. vasárnap

8 óra, szentmise ELMARAD (Palin)
10 óra, szentmise, Nagy J.: † László és szülei
16.30 óra, szentmise, Nagy J. (Palin)
18 óra, szentmise, Nagy J.: † József és Júlia, szülők

Október 24., hétfő – köznap

18 óra, szentmise ELMARAD

Október 25., kedd – Szent Mór püspök

16.30 óra, szentmise (Palin) ELMARAD

Október 26., szerda – köznap

6 óra, szentmise ELMARAD

Október 27., csütörtök – köznap

nincs szentmise

Október 28., péntek – köznap

17.20 óra, rózsafüzér ájtatosság, Domján J. (plébániatemplom melletti Szűzanya szobornál)
, szentmise, Csorba T.: † Anna és László

Október 29., szombat – köznap

7 óra, zarándokmise, Tímár S. A.
8 óra,
egész napos szentségimádás, Csorba T.
, szentmise, Csorba T.

Október 30., vasárnap – Évközi 31. vasárnap

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † Gyula, férj, édesapa; † családtagok