2022. december 10. | 15:11

Hírek, liturgikus rend – 2022. december 11.

Advent 3. vasárnapja
Gaudete-vasárnap

Mai vasárnap tartja a Rózsafüzér Társulat következő imaóráját a plébánián, 17.30 órai kezdettel.

December 13-án, kedden Szent Lúcia, szűz és vértanú emléknapja lesz.

December 14-én, szerdán Keresztes Szent János, áldozópap és egyháztanító emléknapja lesz.

December 15-én, csütörtökön a plébániánk területén élő idős híveinknek szervezünk karácsonyi ünnepséget a plébánián, 14 órától. A rendezvényre érkezőket kérjük, jelentkezzenek az irodában vagy telefonon.

December 16-án, pénteken gyermekeknek és felnőtteknek szervezünk karácsonyi kézműves foglalkozást a plébánián, 16 órától.

December 18-án, vasárnap gyóntatás lesz a plébániatemplomban 16 és 18 óra között. Kérjük, ne hagyják az utolsó pillanatra a szentgyónás elvégzését. Előre tájékoztatjuk a testvéreket, hogy az ünnepek alatt gyóntatás nem lesz.

További programok:

• December 20-án, kedden a 15.14 órai vonattal Vörsre utazunk megnézni a betlehemet.
  • December 21-én, szerdán a tavalyihoz hasonló szórólapkampány lebonyolításához várjuk a testvérek segítségét a roráte szentmise után. Az utcákhoz összeállított szórólapcsomagokat a sekrestyében fogjuk kiosztani.

December 31-től, szombattól a 2023-as évre is felveszünk miseszándékokat az irodában és a szentmisék után a sekrestyében is.

Tájékoztatjuk a kedves testvéreket, hogy az energiaárak emelkedése plébániánkat is érinti, ezért takarékossági intézkedéseket vezettünk be. Kérjük, hogy a templomba melegen öltözve érkezzenek, a fűtés csak a bal padsorban üzemel, a sárga címkével megjelölt padokban. Megértésüket és adományaikat hálásan köszönjük.

December 11., vasárnap – Advent 3. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Vilmos, férj
17.30 óra, Rózsafüzér Társulat imaórája (plébánia)
18 óra, szentmise: † László, férj, édesapa, halálának 20. évf.

December 12., hétfő – köznap

6 óra, szentmise: † György és Mária