2024. május 25. | 15:33

Hírek, liturgikus rend – 2024. május 26.

Szentháromság  vasárnapja

Mai vasárnap a 10 órai szentmisében Hágen Ilona Edit nővér tanúságtételét hallhatjuk. Várjuk szeretettel a testvéreket. Az elsőáldozók szüleit tájékoztatjuk, hogy most vasárnaptól már elvihetők a ruhák a sekrestyéből.

Május 28-án, utolsókedden a Mária-kör 16 órakor, a férfi imacsoport 19 órakor tartja havi imaóráját a plébánián.

Május 31-én, pénteken a templomunkban elsőáldozó gyermekek szüleinek lesz a lelki felkészítése a plébánián 19 órától 20 óráig.

Június 1-jén, szombaton az elsőáldozó gyermekek próbája és gyóntatása lesz a templomban 9 órától.

Június 2-án, vasárnap Krisztus Szent Testének és Vérének főünnepe lesz (Úrnapja). A 10 órai szentmisében lesz az elsőáldozás, a szentmise végén pedig megtartjuk az úrnapi körmenetet. Az elsőáldozó gyermekek szüleit kérjük, egy szál, fehér gerberával szíveskedjenek hozzájárulni a templom díszítéséhez.

Június Jézus Szíve tiszteletének hónapja, a szentmisék végén a Jézus Szíve litániát énekeljük (vasárnap az esti szentmise végén).

Megjelent plébániai kiadványunk, az Alsóvárosi Harangszó, ajánljuk szeretettel, ára 450 forint, melyet az állóperselybe kérünk tenni.

Tájékoztatjuk a bérmálkozásra jelentkezetteket, hogy a bérmálkozási adatlapok a tájékoztatóval együtt a plébánia hivatalból már elvihetők.

Előre hirdetjük:

Június 8-án, szombaton egyházmegyei sportnap lesz Balatonfenyvesen, melyre szeretettel hívjuk plébániánk ministránsait, hittanosait. Jelentkezni Tamás atyánál és Győri Bernadett hitoktatónál lehet.

Május 26., vasárnap – Szentháromság vasárnapja

8 óra, igeliturgia (palini kápolna)
10 óra, szentmise: † Miklós, édesapa és fia, † Miklós
, szentmise: Császár, Hársfalvi és Gombos család élő tagjai