2023. szeptember 30. | 15:08

Hírek, liturgikus rend – 2023. október 1.

Október 2-án, hétfőn Szent Őrzőangyalok emléknapja lesz.

Október 4-én, szerdán Assisi Szent Ferenc emléknapja lesz.

Október 6-án, elsőpénteken a rózsafüzér társulat tartja imaóráját 17 órától a plébániatemplomban, alatta gyóntatás lesz.

Október 7-én, szombaton Rózsafüzér Királynőjének emléknapja lesz.
Ezen a napon lesz a Kitekintő programsorozatunk utolsó előadása, melynek keretében Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő érkezik hozzánk este 18 órakor a plébánia emeleti termébe. Az előadásra a korlátozott férőhely miatt regisztrálni kell a jelentkezők nevével és legalább egy telefonszámmal az alábbi e-mail címen: szentjozseflive@gmail.com. Jelentkezési határidő: október 4. Túljelentkezés esetén a férőhelyet jelentkezési sorrend alapján tudjuk biztosítani. A túljelentkezőket értesíteni fogjuk, hogy a rendezvényen helyet biztosítani nem tudunk számukra.

Október 8-án, vasárnap Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpátrónájának főünnepe lesz, amely parancsolt ünnep.

Október a rózsafüzér hónapja, ilyenkor szokásosan az alsóváros területén imádkozzuk a rózsafüzért, az időpontok és helyszínek honlapunkon, Facebook-oldalunkon és a hirdetőtáblán megtalálhatók. Az első alkalom október 11-én, szerdán, 17 órakor lesz a Pannon Egyetemnél. Várjuk szeretettel a híveket.

Medjugorjei zarándoklatunk részletes programja már megtalálható honlapunkon és Facebook-oldalunkon is.

Megérkeztek a jövő évi naptárak, kalendáriumok, az újságos asztalról megvehetők. A kalendárium 650 Ft, a forgatós naptár 400 Ft, az egylapos falinaptár 50 Ft. Kérjük a naptárak árait az állóperselybe tenni.

Október 1., vasárnap – Évközi 26. vasárnap

8 óra, igeliturgia (Palin)
10 óra, szentmise: † Angelika édesanya
11 óra, keresztelés: Bánhegyi Benett