2022. december 16. | 15:36

Hírek, liturgikus rend – 2022. december 18.

Advent 4. vasárnapja

Mai vasárnap gyóntatás lesz a plébániatemplomban 16 és 18 óra között. Kérjük, ne hagyják az utolsó pillanatra a szentgyónás elvégzését. Előre tájékoztatjuk a testvéreket, hogy az ünnepek alatt gyóntatás nem lesz.

December 19-én, hétfőn a plébánia hivatal még nyitva tart, utána legközelebb csak január 9-én, hétfőn leszünk nyitva, a megszokott rend szerint.

December 20-án, kedden a 15.14 órai vonattal Vörsre utazunk megnézni a betlehemet.

December 21-én, szerdán a tavalyihoz hasonló szórólapkampány lebonyolításához várjuk a testvérek segítségét a roráte szentmise után. Az utcákhoz összeállított szórólapcsomagokat a sekrestyében fogjuk kiosztani.
Ugyanezen a napon 16-tól 18 óráig gyóntatás lesz a plébániatemplomban.

December 24-én, szombaton, karácsony vigíliáján 18 és 22 órakor a plébániatemplomban, 20 órakor a palini templomban lesz szentmise. Éjféli misét nem tartunk.

December 25-én, vasárnap, Urunk születésének főünnepe lesz, karácsony, parancsolt ünnep. Szentmise a plébániatemplomban 10 és 18 órakor lesz, az esti szentmise előtt 17.30 órától pásztorjátékot ad elő plébániai közösségünk. Palinban 8 és 16 órakor is lesz szentmise.

Az ünnepi miserend december 24-től január 1-ig lesz érvényben, és megtalálható a hirdetőtáblán, valamint honlapunkon is.

Január 2-től 5-ig szentmisék nem lesznek.

Január 6-án, pénteken, Vízkereszt főünnepén szentmise Palinban 16 órakor, a plébániatemplomban 18 órakor lesz.

Tájékoztatjuk a kedves testvéreket, hogy az energiaárak emelkedése plébániánkat is érinti, ezért takarékossági intézkedéseket vezettünk be. Kérjük, hogy a templomba melegen öltözve érkezzenek, a fűtés csak a bal padsorban üzemel, a sárga címkével megjelölt padokban. Megértésüket és adományaikat hálásan köszönjük.

December 18., vasárnap – Advent 4. vasárnapja – Ó, Urunk

10 óra, szentmise: † Géza, férj, édesapa
16 óra, gyóntatás
18 óra, szentmise: † József, édesapa