2022. október 08. | 11:23

Hírek, liturgikus rend – 2022. október 9.

Mai vasárnap gyónási lehetőséget biztosítunk a plébániatemplomban 17.30 órától.

Október 15-én, szombaton a Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz szűz és egyháztanító emléknapja lesz.

Október 16-án, vasárnap a missziók javára gyűjtjük a perselyadományokat.
17 órától szentségimádást tartunk a plébániatemplomban.

Október 29-én, szombaton egész napos szentségimádást tartunk a plébániatemplomban, reggel 8 órai kezdettel. Az Oltáriszentség őrzésére kérjük a testvérek feliratkozását a sekrestyében.

Bíztatjuk a testvéreket, tegyenek hitvallást abban, hogy vállalják a római katolikus egyházhoz való tartozásukat a népszámláláskor.

A tanítási év elindultával várjuk a hittanos gyermekeket, szüleiket és nagyszüleiket a vasárnapi szentmisékre.

Megérkeztek a jövő évi naptárak, kalendáriumok, az újságos asztalról megvásárolhatók.

Az aktuális hét plébániai hírei és liturgikus rendje megtalálható a faliújságon, honlapunkon és Facebook-oldalunkon is, kérjük, hogy kövessék, mert ebben közöljük a szentmisék időpontjaiban történő ideiglenes változásokat is.

Az óraátállítással a szentmisék kezdési időpontja nem változik.

A ministránsruhák mosásában kérjük a testvérek segítő szolgálatát. A ruhákat a sekrestyében lehet elkérni a szentmisék után.

Szentmiseszándék és az egyházközségi hozzájárulás a sekrestyében is befizethető, a szentmisék után.

Október 9., vasárnap – Évközi 28. vasárnap

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † szülők és nagyszülők
17.30 óra, gyóntatás, Csorba T.
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Kálmán édesapa és László keresztapa

Október 10., hétfő – köznap

18 óra, szentmise, Csorba T.: † István és Erzsébet, szülők; † Éva és Mária, testvérek

Október 11., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)

Október 12., szerda – köznap

6 óra, szentmise, Csorba T.: † Dénes áldozópap

Október 13., csütörtök – köznap

nincs szentmise

Október 14., péntek – köznap

17.20 óra, rózsafüzér ájtatosság, Domján J. (Erzsébet tér – Szentháromság szobor)
, gyászmise, Csorba T.: † Tordai Olivér

Október 15., szombat – A Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz, szűz és egyháztanító

18 óra, igeliturgia, Lábodi I.

Október 16., vasárnap – Évközi 29. vasárnap – A missziók vasárnapja

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † Erzsébet és Zsuzsanna és † nagyszülők
17 óra, szentségimádás, Csorba T.
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Ferenc, férj, édesapa, halálának 20. évf.